بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom هم اکنون رکورد می شکند. آنچه باید در مورد بازی ویدیویی بسیار پرحاشیه بدانید

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

فهرست مطالب

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom شاید مورد انتظارترین بازی ویدیویی سال باشد. (در واقع، در سال 2022 برنده آن جایزه شد.)

و با همه حساب‌ها، این فیلم با هیاهوها مطابقت دارد: «اشک‌های پادشاهی» که در 12 مه منتشر شد، قبلاً رکوردهای فروش را شکسته است، مورد تشویق کارشناسانی مانند IGN و طرفداران قدیمی «زلدا» قرار گرفته و برخی از طرفداران را به مرخصی سوق داده است. از کار تا غواصی در دنیای پیچیده و دربرگیرنده آن.

اولین بازی Zelda در سال 1986 منتشر شد و تقریباً 40 سال بعد، ماجراجویی های Link هنوز هم گیمرها را مسحور می کند و کسانی را که بیش از 100 ساعت وقت صرف کشف گنجینه های پنهان بسیاری از بازی ندارند، خشمگین می کند. در اینجا چیزی است که شما باید در مورد جدیدترین قسمت مجموعه «زلدا» بدون اسپویل بدانید.

تلاش آشنا است، با شگفتی های فراوان

لینک که اکنون یک شوالیه پادشاهی Hyrule است، به تازگی در بازی تحسین شده «Breath of the Wild» در سال 2017 نجات هایرول را تمام کرده است.

اما درست زمانی که فکر کرد می تواند لباس سبز رنگ خود را تحویل دهد، گانوندورف فوق شرور باز می گردد تا ویران کند و شاهزاده زلدا عاقل را با خود می برد. لینک تلاش می کند تا او را پیدا کند – و یک بار دیگر Hyrule را از یکی از رایج ترین تهدیدات آن نجات دهد.

اما اوه! زلدا سورپرایزهایی در آستین‌های پرخاشگر خود دارد: در آخرین تریلر قبل از انتشار «Kingdom’s»، زلدا در حال استفاده از شمشیر استاد، اسلحه معروف لینک، دیده می‌شود و به طرز شومی می‌گوید:

«می‌دانم چرا اینجا هستم – این کاری است که فقط من می‌توانم انجام دهم. ” شاید او کسی باشد که پادشاهی خود را نجات دهد؟

IGN در بررسی کامل 10 خود گفت که طرح در برخی از نقاط در جهت‌های «باک وحشی» گرفته می‌شود، با افشاگری‌ها و پیچش‌های داستانی که حتی فداکارترین طرفدار «زلدا» را شوکه می‌کند (طرح معمولی این است: زلدا را نجات دهید، گاناندورف را شکست دهید. ، تکرار).

شگفتی های دیگری از نظر گیم پلی و قدرت های جدید لینک وجود دارد. کزا مک‌دونالد، سردبیر بازی‌های ویدیویی گاردین، در یک حضور در NPR گفت که این بازی «به شما امکان می‌دهد هر چیزی را که در دنیا پیدا می‌کنید به هم بزنید». این نوع کاوش باز و آزادی خلاق برای «زلدا» تازگی دارد.

این بازی قبلاً تاریخ ساز شده است

هیپ برای «اشک‌های پادشاهی» پس از «نفس وحشی» که پس از اکران در سال ۲۰۱۷ بازخوردهای هیجان‌انگیزی دریافت کرد، نجومی بود.

منتقدان آن را به خاطر دنیای گسترده، گرافیک چشمگیر و راه های به ظاهر بی پایان برای مردن، زنده ماندن و در نهایت تکمیل بازی تحسین کردند.

اما به نظر می‌رسد که «اشک‌های پادشاهی» از نظر محبوبیت و تحسین منتقدان از نسخه قبلی خود پیشی گرفته است: نینتندو می‌گوید در سه روز اول عرضه، ۱۰ میلیون نسخه فروخت و آن را به سریع‌ترین بازی «زلدا» تبدیل کرد.

این در حال حاضر سریع‌ترین بازی نینتندو در میان سیستم‌های بازی در قاره آمریکا است (این را در نظر بگیرید، Mario و Animal Crossing!).

«اشک‌های پادشاهی» یک تعهد زمانی است

این بازی غول پیکری است که زمان شما را می طلبد: طبق تخمین IGN، داستان اصلی حدود 51 ساعت طول می کشد.

اگر تکمیل کننده هستید، آماده باشید که بیش از 100 ساعت را برای تکمیل تمام ماموریت های جانبی و موارد اضافی اختصاص دهید.

مانند بسیاری از بازی‌های اخیر «زلدا»، سازندگان آن انتظار دارند که بازیکنان آن تا حدودی در دنیای پیچیده آن تبحر داشته باشند. گیمرهای معمولی، هشدار داده شود.

خود “افسانه” پیچیده است

شاید قبلاً «زلدا» را بازی نکرده باشید، اما این آخرین بازی و هیاهوی نجومی آن در نهایت علاقه شما را برانگیخته است. داستان آن کمی پیچیده است، اما در سایت رسمی “زلدا”، اصل “افسانه” به این صورت است:

سه الهه قدرت، خرد و شجاعت، دنیای خیالی را خلق کردند که در آن “زلدا” اتفاق می افتد. این الهه ها شیئی به نام «تریفورس» ساختند که سه مثلث نشان دهنده هر یک از فضایل آنها بود.

لینک سه نیروی شجاعت را دریافت کرد. زلدا دارای سه نیروی خرد است. گاناندورف شرور آخرین Triforce: Power را دارد.

لینک در طول بازی وظیفه محافظت از زلدا، شاهزاده خانم هایرول، معمولاً از دست گانوندورف را بر عهده دارد، که مکرراً سعی می‌کند پادشاهی زلدا را تصاحب کند.

(و بله، رابطه لینک و زلدا مبهم عاشقانه است، اما بیشتر بر کسب و کار حفظ پادشاهی متمرکز است).

وقتی بازی می‌کنید، منطقی‌تر است، اما حتی در آن زمان، هنوز کمی مبهم است.

در مورد ویژگی‌های این بازی و نحوه ساخت آن بر روی افسانه «زلدا»، ما این شگفتی‌ها را برای بازیکنان ذخیره می‌کنیم تا 50 ساعت بعد آن را کشف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید