سبد خرید

افشای جدید اپل انتشار آیفون 15 را فاش کرد!

طرح مفهومی آیفون 15

فهرست مطالب

فاش شدن آیفون 15 تعدادی از تصمیمات طراحی شگفت انگیز از جمله دوربین پریسکوپ انحصاری Pro Max و دکمه های کنترلی جدید Action را فاش کرده است.

اما شاید بزرگترین شوک این باشد که آنها در حال تبدیل شدن به استاندارد بازترین آیفون‌هایی هستند که تاکنون عرضه شده‌اند.

بر اساس اطلاعات فاش شده توسط ChargerLab، یک وب‌سایت متخصص انرژی با سابقه بسیار خوب، همه مدل‌های آیفون 15 از شارژ سریع بی‌سیم 15 واتی با استفاده از استاندارد باز Qi2 پشتیبانی می‌کنند.

اگر درست باشد، این یک چرخش بزرگ است زیرا اپل قبلا استانداردهای شارژ بی‌سیم باز را به 7.5 وات محدود کرده بود و تنها لوازم جانبی دارای مجوز Apple MagSafe 15 وات کامل را دریافت می‌کردند.

شارژ بی سیم استاندارد باز و سرعت بالا را با استفاده از شارژ سیمی USB-C در آیفون 15 ترکیب کنید و این قلمرو کاملاً جدید برای تلفن های هوشمند اپل است. و خبرهای خوب به همین جا ختم نمی شود.

Qi2 بر اساس استاندارد MagSafe اپل است، دقیقاً برای پشتیبانی از همان حلقه آهنربایی هاله مانند که شارژرها را در جای خود می‌بندد. گفته می‌شود، با توجه به میزان قابل توجهی که اکنون احتمالاً از برنامه مجوز رسمی MagSafe اپل می‌گیرد زیرا سازندگان لوازم جانبی به استانداردهای ارزان‌تر روی آورده‌اند، دور از انتظار بود که اپل از سرعت شارژ کامل Qi2 پشتیبانی کند.

علاوه بر این، این افشاگری تمایل قبلی اپل را برای کار با استانداردهای باز در آیفون نشان می دهد.

بله، قانون اتحادیه اروپا اپل را مجبور می‌کند تا USB-C را اتخاذ کند، اما نه تا دسامبر 2024. بنابراین اپل می‌توانست آیفون 15 و آیفون 16 را (به‌ترتیب در سپتامبر 2023 و 2024 معرفی کند) با لایتنینگ عرضه کند، اما در عوض، به طور فعال در حال تغییر است. به USB-C دو نسل زودتر از زمان مورد نیاز.

علاوه بر این، انتظار می رود iOS 17 بارگذاری جانبی برنامه ها را از طریق فروشگاه های برنامه شخص ثالث فعال کند. بار دیگر، فشار اتحادیه اروپا برای اپل برای باز کردن اپ استور بود، اما نه برای یک سال دیگر. اپل این تغییر را پذیرفته است.

این که آیا همه این تغییرات فقط نشانه ای از اعتماد اپل به موقعیت فزاینده مسلط خود در بازار هستند یا پذیرش بی میلی از موارد اجتناب ناپذیر، باید دید. در هر صورت، به ارتقا دهندگان بالقوه آیفون 15 چیزی را می دهد که مشتاقانه منتظر آن باشند، درست همانطور که شک و شبهه ایجاد می شد. به خصوص با تغییرات بزرگ‌تری که در سال 2024 در آیفون‌ها رخ می‌دهد.

برای آموزش های بیشتر به بلاگ آموزشی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید